Birinci İşlemci
İkinci İşlemci
Karşılaştır
Yazmaya başla ve yazarken listeden çıkan bir modeli seç
veya

İş Parçacığı Sayısı

Intel® Hyper-Threading Teknolojisi

İşletim sistemleri nasıl daha fazla iş yapar ve daha iyi performans sergiler. Intel® Hyper-Threading Teknolojisi (Intel® HT Teknolojisi)1, işlemci kaynaklarını daha etkin kullanarak her bir çekirdekte birden çok iş parçacığının yürütülmesini sağlar. Bir performans özelliği olarak Intel HT Teknolojisi, ayrıca işlemci verimliliğini arttırır ve iş parçacıklı yazılımların genel performansını iyileştirir.

Intel HT Teknolojisi, önceki nesil Intel® Core™ işlemcilerde, 4. nesil Intel® Core™ işlemci ailesinde ve Intel® Xeon® işlemci ailesinde bulunur. Bu Intel® işlemcilerden birini ve yonga setlerini Intel HT Teknolojisini destekleyen bir işletim sistemi ve BIOS ile bir araya getirerek aşağıdakileri yapabilirsiniz:

Ödün vermeyen yoğun grafikler için tasarlanmıştır. Multimedya tutkunları Intel HT Teknolojisi sayesinde grafik açıdan yoğun dosyaları oluşturur, düzenler ve kodlarken arkaplanda virüsten koruma yazılımlarını çalıştırabilir; üstelik sistem performansından taviz vermeden.

Daha fazla görev, daha fazla iş verimliliğiniz artar. Intel HT Teknolojisi ve Intel® Turbo Boost Teknolojisi (ya da 4. nesil Intel Core işlemci ailesinde bulunan Intel® Turbo Boost 2.0 Teknolojisi) daha yüksek performans sağlamanın yanı sıra görevleri de daha hızlı tamamlar. İki teknoloji bir araya geldiğinde, birden çok iş parçacığı eşzamanlı olarak yürütülebilir, işyüküne dinamik olarak uyum sağlanır ve etkin olmayan çekirdekler otomatik olarak devre dışı bırakılır. Böylece meşgul çekirdeklerde işlemci frekansı artar ve iş parçacıklı uygulamalar için daha da yüksek performans artışı sağlanır.

Intel HT Teknolojisi sayesinde işletmeler:

Sistemin hazır olup olmadığını değerlendirmek mi istiyorsunuz? Intel HT Teknolojisi, birçok dizüstü ve masaüstü bilgisayarda, sunucu ve iş istasyonu sistemlerinde kullanılabilir. Sistemlerde Intel HT Teknolojisi logosunu arayın ve sisteminizin Intel HT Teknolojisini kullanıp kullanmadığını sistem sağlayıcınızdan öğrenin.

Sistem gereklilikleri:

Kaynak: Intel.com